Veido iekrājumus!

Ja tu gribi nodrošināt savu finanšu nākotni un visu laiku neuztraukties par to, kur ņemt naudu tad viens no priekšnosacījumiem ir tāds, ka tev vajadzētu krāt naudu, ko tad pēc tam tu varētu izmantot dažādos neparedzētos gadījumos, kā arī ko investēt vai ieguldīt dažādos biznesos un vērtspapīros lai varētu gūt papildus ienākumus. Ja tu dzīvo zem saviem ienākumiem tad tev būs iespējams katr mēnesi iekrāt naudu, un jo vairāk naudas tev būs iekrāta, jo vairāk tev parādīsies iesējas ko ar šo naudu darīt un kā papildināt savus ikmēneša iekrājumus. Iekrājumu veidošana ir visu tālāko finanšu darījumu veikšanai, jo bez iekrājumiem tev vienīgā iespēja ir ņem kredītus, bet kā jau mēs visi zinām tad kredīti nav nekas vairāk kā aizņemšanās no savas nākotnes un tev tie agri vai vēlu būs jāatmaksā tāpēc pat tad, ja arī tev izdodas aizņemties un šo naudu izmantot lai radītu papildus ienākumus, tad tev kredīta pamatsumma tik un tā būs jāatdod un vēl papildus arī jāatdod kredīta procenti, kas nemaz nav tik maz, kā varētu likties.

Iekrājumi pašā sākumā var ļaut tev vieglāk uzelpot jo pat tad, ja tev radīsies kādas finanšu problēmas tad tu ar šo naudu varēsi tās atrisināt un tev nebūs atkal jāņem kredīti un jāiesaistās kredītsaistībās lai varētu pārvarēt šīs finanšu problēmas. Ja tev nav izveidoti nekādi iekrājumi pirmais solis ir skārāt vismaz vienas mēnešalgas iekrājumus un, ja tev izdodas izdarīt to, tad nākamais solis ir iekrāt 3-6 mēnešalgu iekrājumus, kam vajadzētu būt pietiekoši lai pārvarētu lielāko daļu no īstermiņa finanšu problēmām. Un lielākus iekrājumu veidošana tikai rezerves fondā vairs nav efektīva un tad jau labāk šo naudu noguldīt depozītā vai arī investēt vērtspapīros, lai nauda sāk strādāt tavā vietā un tev nāktu no tās ienākumi nevis tā vienkārši sēdētu bankā bez nekāda mērķa.

Ja tev izdodas izveidot šādus rezerves iekrājumus un tu jau pamazām sāc arī krāt naudu un investēt to, tad ir vēl viena lieta, kam noteikti būtu jāveido iekrājumi un tā ir tavi pensiju gadi. Mēs visi domājam, ka pensija ir kaut kas maģisks un mums visiem pietiks auda lai varētu labi dzīvot, jo valsts mūs nodrošinās, bet paskatoties Latvijas demogrāfisko situāciju ir skaidrs, ka tā patiesībā nebūs un katra pašam ir daļa no savas pensijas jāsakrāj iekrājumu kontos vai pensiju fondā, lai tad, kad pienāks laiks tu varētu gan izmantot valsts pensiju gan arī ņemt naudu ārā no saviem iekrājumiem un tādā veidā dzīvot ja ne pārticībā, tad vismaz daudz labāk, kā visi citi tev apkārtējie.

Ja tev izdodas izveidot visus šos iekrājumu veidus un tu nemitīgi papildini gan pensiju fondu gan arī savu noguldījumu apjomu tad tu jau esi sasniedzis lielāku finanšu neatkarību kā lielākā daļa patērētāju un tad tev atliek vēl tikai izveidot pasīvo ienākumu avotus lai tev vairs nebūtu jādzīvo no savas algas un nebūtu katru dienu jāstrādā, bet tu varētu sākt darīt tās lietas, ko tu vēlies nevis tikai tāpēc, lai nopelnītu naudu!