invested in bitcoin in 2010 bitcoin exchange hours how good of an investment is bitcoin china bitcoin exchange

Vajag vai nevajag aizdot naudu?

Tas ir ļoti smalks jautājums, kurš nodarbina cilvēku prātus, ne jau pirmo vai pēdējo gadu. Tik tiešām, vajag vai nevajag aizdot naudu? Praktiski, jebkura cilvēka apkārtnē, atradīsies cilvēks, kurš vienmēr lūdz aizdot naudu: kādreiz tās ir lielas naudas summas, kādreiz vidējas, bet kādreiz pavisam mazas. Arī laiks, uz kuru lūdz aizdot ir ļoti dažāds: vieni lūdz aizdot uz gadu, citi – uz mēnesi, citi – līdz algai, bet ir arī tādi, kuri lūdz aizdot līdz pirmdienai, otrdienai, u. t. t. Ko darīt, ja jums cilvēks lūdz aizdot konkrētu naudas summu? Vajag vai nevajag, šim cilvēkam aizdot naudu?

Šajā brīdī varam atcerēties tautas gudrību – sakāmvārdus, kuri ir saistīti, tieši, ar naudas aizdošanu:

 • Gribi pazaudēt draugu – aizdod viņam naudu.
 • Kur sākas nauda – tur beidzas draudzība.
 • Aizdevi – tātad pazaudēji.

Tagad ir pieejami ar mūsdienu sakāmvārdu varianti:

 • Ja tu esi draugam aizdevis naudu un vairāk nekad neesi viņu redzējis – tātad tas bija to vērts.

Tātad, jau mūsu senči zināja to, ka aizdot naudu ir slikti. Tā izskatās, ka mūsdienās, maz kas ir mainījies, ja nu vienīgi tas, ka gribētāju dzīvot uz parāda ir kļuvis vairāk. Ar nožēlu ir jāatzīst, ka tādi cilvēki nesaprot, ka pastāvīga naudas aizņemšanās tikai pasliktina viņu finansiālo stāvokli, visbiežāk, tādi cilvēki jau atrodas finansiālajā bedrē, neskatoties uz to, ka daudzi no viņiem saņem pieklājīgas algas. Lai vai kā, izlabot tādus cilvēkus nav iespējams, kamēr viņi paši to negribēs, bet, palīdzēt, neveicināt, šo kaitīgo ieradumu, dzīvot uz citu rēķina, var jebkurš no mums. Kādā veidā? Neaizdodot naudu!

Ja jūs kādam aizdodat naudu, jūs šim cilvēkam nedarāt labu, tieši otrādi, jūs nodarāt viņam sliktu, tāpēc, ka veiciniet viņam slikta finansiāla ieraduma nostiprināšanos, tas ir – dzīvot uz citu rēķina un nedodat viņam iespēju iemācīties efektīvi rīkoties ar savu naudu.

Turklāt, jebkurš, kurš aizņemas no jums naudu – radinieks, draugs, paziņa vai kolēģis, rēķinās ar to, ka viņi jūsu naudu izmantos bez maksas un atdos jums tieši tikpat cik paņēma, bet, kā jau jūs zināt – tad naudai vienmēr vajag strādāt.

Ja jūs aizdodat naudu, tad jums secen paiet kaut vai neliela, bet peļņa, kuru jūs būtu varējis saņemt, ja laicīgi brīvos līdzekļus (jo aizdot jūs varat tikai tos līdzekļus, kuri jums pašam tajā brīdī nav vajadzīgi) būtu ieguldījis bankas depozītā.

Vēlreiz paceļas jautājums, vai ir vērts aizdot naudu bez maksas, ja jūs tajā paša laikā ar tās palīdzību varat nopelnīt?

Tātad, mēs ļoti labi redzam, ka aizdot naudu nav vērts un nav izdevīgi – tas negatīvi ietekmē abu darījuma partneru personīgo budžetu: gan aizdevēja, gan parāda lūdzēja.

Bet gadās arī tādas situācijas, kad jums lūdz aizdot nevis vienkārši, tāpat vien, bet ar procentu samaksu. Vai drīkst aizdot naudu tādā gadījumā? Ja godīgi, tad samērā riskanti, tāpēc, ka šajā gadījumā ir ļoti daudz risku, nesaņemt atpakaļ, aizdoto naudas summu, nekā tas ir gadījumā, ja jūs savu naudu uzticat bankai.

Ja jūs, tomēr, esat nolēmis aizdot naudu, tad , pacentieties ieņemt bankas pozīcijas un izvērtēt situāciju:

 • Izanalizējiet sava nākamā parādnieka finansiālo stāvokli.
 • Aprēķiniet, vai viņam pietiks ieņēmumu (tos, kuri viņam ir šobrīd, nevis tos, kurus viņš cer kādreiz saņemt), lai atdotu jums parādu noteiktajā laikā.
 • Konkrēti jānoskaidro, priekš kam viņam ir vajadzīga nauda, vai ir vērts veikt tādu naudas ieguldījumu, varbūt viņam ir vajadzīga nauda, lai samaksātu par ātro kredītu internetā, vai tamlīdzīgi.
 • Ja jūs aizdodat naudu, tad atcerieties, ka jums vajag noslēgt parādu līgumu pie notāra. Lai to izdarītu, vajag laicīgi iepazīties ar likumiem, tāpēc, ka ne jau visur, ir pieņemts aizdot naudu, viens otram, it īpaši uz procentiem.
 • Atcerieties, ja jūs aizdodat naudu uz procentiem, tad jūs varat piesaistīt sev, kriminālo elementu uzmanību, jo jūs, skaļi visiem paziņojat: “Man ir nauda!”.

Cita situācija, jums lūdz, bet jūs negribat aizdot. Kā, lai pieklājīgi atsaka tam, kurš lūdz aizdot?

 • Pirmkārt, nekad un nevienam nereklamējiet, cik jums ir naudas. Arī radiniekiem un draugiem – nē. Vienīgais izņēmums, var būt jūsu otrā pusīte, ar kuru jums ir kopīga saimniecība.
 • Sakiet, ka jums šobrīd nav brīvu līdzekļu un piedāvājiet savu palīdzību, “ne naudas izteiksmē”.
 • Iesakiet cilvēkam, kur viņš varēs nopelnīt viņam nepieciešamo naudas summu.
 • Iesakiet viņam labu banku, kurā viņš varēs paņem, viņam nepieciešamo kredītu.