cantor exchange bitcoin options worth investing in bitcoin 2019 bitcoin investment script grayscale bitcoin investment trust price bitcoin exchange marketplace

Ģimenes budžets, jeb kā pareizi tērēt naudu

Par šo jautājumu tiek runāts ļoti daudz, bet pie tā ir jāatgriežas atkal un atkal, jo cilvēku interese par to ir ļoti liela. Daudzus interesē jautājums, kā pareizi plānot ģimenes budžetu jeb kā pareizi tērēt naudu. Cilvēki tik tiešām nezina un nesaprot, kā vajag tērēt naudu, bet ja viņi to nezina, viņi nevar to arī izdarīt, bet ja nevar izdarīt, tad regulāri nonāk grūtībās, kuras ir saistītas ar naudu. Tāda, finansiālā neizglītotība vienmēr rada negatīvas sekas gan cilvēka, gan ģimenes finansiālajā stāvoklī.
Katram cilvēkam, vajadzētu zināt, ka vajag pareizi rīkoties ar naudu un sekot šiem nosacījumiem, tad viņi būs tikai vinnētāji finansiālajā jomā.
Iesākumā, kārtējo reizi, gribam jums atgādināt vienu, ļoti svarīgu domu, ka cilvēka finansiālais vai ģimenes stāvoklis nav atkarīgs no tā, cik viņi nopelna, bet arī no tā cik viņi iztērē un cik naudas viņiem paliek.
Kā pareizi tērēt naudu? Jau pirms 250 gadiem, Bendžamins Franklins, visiem, kuri vēlas kļūt bagāti, deva vērtīgu padomu:
“Vienmēr tērējiet mazāk, nekā nopelnāt. Lūk, jums filozofijas akmens.”
Šie Franklina vārdi ir ļoti vienkārši, bet sniedz izsmeļošu atbildi uz jautājumu “Kā tērēt naudu?”.
Tagad mēģināsim apskatīt šo jautājumu no mūsdienīga skatu punkta.
Nekādu patēriņa kredītu
Kredītu pieejamība, mūsdienās, it īpaši patēriņa kredītu pieejamība ir daudziem kļuvusi par finansiālās izputināšanas iemeslu. Tie, kuri pateicoties kredītu pieejamībai, neskatoties uz to, cik tie ir dārgi, nevar sev atteikt tērēt vairāk nekā viņi nopelna, agri vai vēlu nonāk finansiālajās grūtībās.
Patēriņa kredīti var radīt iespaidu, ka jums ir finansiālā labklājība, jo jūs esat iegādājies modernas lietas, bet patiesība, tā ir dzīve uz parāda. Daudzi cilvēki nesaprot, ka kredītu resursu izmantošana, it īpaši tādu, kurus mums vajag uzreiz (tie ir visdārgākie), pasliktina mūsu finansiālo stāvokli, nevis to uzlabo.
Daudzās ģimenēs finansiālais stāvoklis ir katastrofāls, tieši šī iemesla dēļ. Tātad, ja jūs esat aizdomājušie, kā pareizi tērēt naudu – neņemiet patēriņa kredītus!
Ekonomija – taupīgums
Daudzi cilvēki un ģimenes, uzskata naudas ekonomēšanu par kaut ko apkaunojošu un nepieklājīgu, uzskata, ka ekonomēšana ir vienlīdzīga ar skopumu, ka ekonomēt, nozīmē, atteikt sev it visā, neskatoties uz to, ka ir jomas , kurās nedrīkst ekonomēt – bērni, veselība. Patiesībā, tas ir maldīgs uzskats un ja jūs ielūkosieties vārdnīcā, tad redzēsiet, ka galvenais sinonīms vārdam “ekonomija” ir vārds “taupīšana”, nevis “skopums”.
Tātad, ekonomēt, nenozīmē atteikt sev it visā, pirkt tikai lētākās un nekvalitatīvākās mantas un produktus. Kaut gan atsevišķos gadījumos, tad, kad esat lielās finansiālās grūtībās, nav izslēgts, ka būs jārīkojas tieši tā, tāpēc, ka tā varbūt vienīgā izeja. Citos gadījumos, vajag mācēt pareizi izvēlēties preci un pakalpojumus par visizdevīgāko cenu, nepārmaksāt par to, ko var nopirkt daudz izdevīgāk. Gudra ekonomēšana, patiesībā, nav nemaz tik vienkārša zinātne, bet to var apgūt gadu gaitā uzkrājot vajadzīgo pieredzi. Kaut gan jāsaka, ka daudziem kapitālistisko valstu iedzīvotājiem, tā jau ir “ielikta asinīs” un tāpēc viņi dzīvo daudz labāk nekā mēs.
Personīgo līdzekļu uzskaite un plānošana
Ļoti grūti būs noteikt, kā pareizi lietot naudu, ja jūs nemācēsiet uzskaitīt ne to cik jūs pelnāt, ne to, cik jūs tērējat.
Personīgo līdzekļu uzskaite jeb mājas grāmatvedība var tikt pierakstīta visdažādākajos veidos. Ja jūs baidāties, ka tā atņems jums daudz laika, varam apgalvot, tā tas nav. Mazliet ilgāks laiks, jums būs nepieciešams pašā sākumā, tālāk, process kļūs automātisks un tam dienā nāksies veltīt ne vairāk par 5 minūtēm, bet kādreiz, pat vēl mazāk. Toties, pateicoties tam, jūs varēsiet labi redzēt, kur aizplūst jūsu nauda un ja vajag, mainīt šo virzienu.
Eksistē vairākas, personīgo izdevumu optimizācijas, metodes. Izvēlieties to, kura jums vislabāk patīk un sāciet darboties. Jebkurā darbā, pie kura jūs ķeraties klāt, plānošana vienmēr palīdz sasniegt efektīvus rezultātus.