exchange usa bitcoin what market is bitcoin traded on united arab emirates bitcoin exchange leading crypto exchanges crypto investment 2019 crypto exchange app reddit

Finansiālā drošība

Par savu finansiālo drošību, noteikti, ir aizdomājies katrs no mums. Bet, kas ir finansiālā drošība un kas ir vajadzīgs, lai mūsu personīgās finanses atrastos drošībā un būtu pasargātas no iespējamajiem zaudējumiem?
Es tā domāju, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka gandrīz katrs cilvēks, savā dzīvē ir saskāries ar finansiālajiem zaudējumiem. Bet, diemžēl, ir arī tādi cilvēki, kuri ar to saskaras regulāri. Dzīvē ir situācijas, no kurām nav iespējams izvairīties un zaudējumi ir neizbēgami, bet dzīvē ir arī ļoti daudz tādu situāciju, no kurām var izvairīties, ja esam laicīgi parūpējušies par finansiālo drošību. Ko nozīmē jēdziens “finansiālā drošība”? Tālāk, šajā rakstā jūs varēsiet izlasīt 4, finansiālās drošības noteikumus, kuru ievērošana, ļaus jums būtiski samazināt risku, kurš var būt saistīts ar finansiālajiem zaudējumiem, kā arī pasargās gan jūsu personīgo, gan jūsu ģimenes budžetu.
Jūsu nauda – jūsu noslēpums
Jo mazāk, jūs visiem stāstīsiet par finansiālo stāvokli, jo labāk būs pasargātas jūsu finanses. Apspriest savas finansiālās lietas nevajag ne ar vienu, pat ar vistuvākajiem cilvēkiem un radiniekiem, ja vien viņiem ar to nav nekāda sakara. Bet, it īpaši tas nav jādara ar kolēģiem, draugiem, vai vienkārši pazīstamiem cilvēkiem. Par ko nevajadzētu runāt:

  • Cik naudas un kādā veidā jūs to nopelnāt?
  • Kā jūs tērējat naudu?
  • Cik jums ir naudas?
  • Kur ir ieguldīta jūsu nauda?
  • Cik maksā jūsu aktīvi?

Jebkura informācija var tikt izmantota pret jums, visdažādākajos veidos, piemēram, jūs var apzagt, vai arī sākt prasīt aizdot naudu.
Finansiālā drošība, pirmām kārtām, ir noslēpums, kurš ir attiecināms uz jūsu finansēm. Jo mazāk cilvēku zina par jūsu finansēm, jo labāk. Atcerieties, ka briesmas var gaidīt ne tikai no svešiem cilvēkiem, bet arī no saviem radiniekiem, tādu piemēru ir ļoti daudz.
Protams, atradīsies daudz cilvēku, kuri gribēs uzzināt jūsu finansiālos noslēpumus, tai skaitā arī tādi, kuri iegūto informāciju gribēs izmantot ļaunprātīgi, tāpēc ir svarīgi, iemācīties pareizi atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem.
Ieņēmumu diversifikācija
Lai jūs justos finansiāli drošs, jums vajag saņemt naudu savā vai ģimenes budžetā no vairākiem avotiem. Arī tādā gadījumā, ja jūs no viena naudas avota pelnāt ļoti lielus līdzekļus un jūs esat pārliecināts, ka tas ir pasaulē visdrošākais naudas pelnīšanas avots, jūs pakļaujat savu budžetu ļoti lielam riskam. Tāpēc, ka tas, kas mums šodien liekas 100% drošs, rīt var vienkārši pazust, viss plūst un mainās, mūsdienās. Finansiālajos jautājumos, nav nekādas stabilitātes.
Finansiālā drošība – tie ir vairāki, dažādu līmeņu, ienākumu avoti. Pat, ja jūs vienu no tiem pazaudēsiet, tas neiespaidos jūsu finansiālo stāvokli, jo būs pārējie. Ar vienu ieņēmumu avotu, nevar justies finansiālā drošībā.
Plānojiet izdevumus, saprātīgi ekonomējiet
Finansiālā drošība, lielā mērā ir atkarīga arī no tā, cik pareizi jūs mākat tērēt savus līdzekļus. Turklāt, neatkarīgi no tā, cik lieli ir jūsu ieņēmumi. Mēnesī var pelnīt 10 000 eiro, bet tērēt 15 000 un ļoti ātri ievelties finansiālajā bedrē. Ļoti daudzi, bagāti cilvēki, kuri pie savas bagātības ir tikuši godīgā ceļā, dzīvo samērā ekonomiski, nešķiežas ar naudu pa labi, pa kreisi, tāpēc, ka lieliski zina naudas vērtību un to, kā tā jānopelna.
Budžeta plānošana un saprātīga ekonomēšana – lūk, divi uzticami, jūsu finansiālās drošības, ceļabiedri. Jūsu finanses nedrīkst klīst, tās vienmēr vajag stingri uzskaitīt un kontrolēt.
Finansiālie aktīvi
Vēl viens, ļoti svarīgs, finansiālās drošības noteikums – jums obligāti ir jābūt finansiālajiem aktīviem. Kas tas ir? Tie ir visdažādākie naudas fondi un katram no tiem ir sava nozīme. Te pieminēsim, 3 galvenos:

  • Naudas rezerves. Līdzekļi, kuri tiek izmantoti neparedzētās situācijās.
  • Naudas uzkrājumi. Līdzekļi, kuri tiek izmantoti dārgu aktīvu iegādei, bet lai tos iegādātos ir vajadzīga konkrēta naudas summa.
  • Kapitāls. Līdzekļi, kuri tiek ieguldīti ar mērķi, lai radītu pasīvo ienākumu avotu.

 

Pēdējais aktīvs var arī nebūt, bet pirmajiem diviem ir jābūt obligāti.
Finansiālā drošība – tie ir finansiālie aktīvi, kuri ļauj jums daudz vienkāršāk sasniegt nospraustos mērķus un bez problēmām pārvarēt jebkuras, sarežģītas situācijas. Tērēt visu, ko nopelnāt, tas nav tālredzīgi. Ir nepieciešams radīt, papildināt un uzturēt pienācīgā kārtībā savus naudas fondus.